Aqua-therm Praha

Exkurze – třída 1.I, 2.I (instalatér), 1.Z (zámečník)

Aqua-therm Praha 2009

Listopad 2009

Charakteristika veletrhu

Vytápění, ostatní zdroje tepla, obnovitelné a alternativní zdroje tepla, komíny a spalivody, palivové hospodářství, vzduchotechnika, chlazení, měření, řízení regulace, izolace.
Aqua-therm Praha 2009 znovu našel prostor pro tématickou sekci se zaměřením problematiku úspor energie a snižování energetické náročnosti budov. Velký prostor byl pochopitelně věnován programu Zelená úsporám Ministerstva životního prostředí ČR a Státního fondu pro životní prostředí ČR, pod jejichž záštitou se sekce konala.

Na stáncích jednotlivých firem byly k vidění zajímavé produkty. Společnost Schiedel a.s. prezentovala komínová řešení pro každou domácnost. Nováčkem na veletrhu byla společnost ELEKTROBOCK CZ s.r.o., jež zde představila bezdrátový obousměrný systém pro regulaci topení PocketHome®, který je velmi oblíbeným řešením pro úsporu energie.

Produkty z oblasti tepelných čerpadel či solární energie byly k vidění na řadě stánků, z nichž zmiňme firmy Regulus, Ivar CS, G-TERM, NELUMBO či Baxi. Návštěvníci se také mohli seznámit s celým souborem systémů a produktů “REHAU BAU – ÚSPORNÉ BYDLENÍ”, což je jedno z nejširších portfolií výrobků a systémů na trhu, které splňují podmínky a specifika staveb typu NED (nízkoenergetické domy) a PD (pasivní domy).